Roger a.s. | Jednodušší finance

Kifli Invoice Financing

A Kifli.hu és a Roger együttműködésének köszönhetően a beszállítói számlák kifizetése lerövidül

 

Utalási határidő lerövidítése

Költség max. 0,49% havonta

Egyszerűen, online webes felületen keresztül

Mi a Kifli Invoice Financing?

Kifli Invoice Financing (KIF) egy gyors módja annak, amely lerövidíti a számla kifizetését egy egyszerű, felhasználóbarát felületen. A szolgáltatást a beszállítóinktól érkező igényekhez alkalmazkodva építettük fel, hogy javítsuk működési pénzforgalmukat, valamint előfinanszírozási igényeiket is előtérbe helyezzük.

Mi a Kifli Invoice Financing?

Kifli Invoice Financing (KIF) egy gyors módja annak, amely lerövidíti a számla kifizetését egy egyszerű, felhasználóbarát felületen. A szolgáltatást a beszállítóinktól érkező igényekhez alkalmazkodva építettük fel, hogy javítsuk működési pénzforgalmukat, valamint előfinanszírozási igényeiket is előtérbe helyezzük.

invoice_financing

Hogyan működik a KIF szolgáltatás?

Fő feladata az ügyfél és a szállító közötti kereskedelmi forgalom finanszírozása a forgótőke optimalizálása érdekében. A művelet egyszerű, és felhasználóbarát webes felületen történik.

Ki vezeti a KIF-et?

A szolgáltatást a Roger pénzintézettel együttműködve készítjük el Önnek, amely segít a vállalatoknak a forgótőke optimalizálásában. A számlák kifizetésének lerövidítése a KIF-en keresztül teljesen automatizált, a belső Kifli rendszerhez való csatlakozásnak köszönhetően. A Roger a KIF teljes tulajdonú leányvállalatán, a Invoice Financing-n keresztül működteti, és a ČNB felügyelete alatt működik.

Hogyan történik a finanszírozás a KIF keresztül?

1. Számla küldése

A leszállított árukról számlát állít ki, majd elektronikus formában elküldi az ügyfélnek

2. Számla megerősítése

A visszaigazolt számlák a KIFLI Invoice Financing felületbe kerülnek

3. Az kifizetés lerövidítése

3 napon belül a számla értékének 100%-át (mínusz a költség) Roger kifizeti Önnek

4. Véglegesítés

Az eredeti esedékesség napján a Kifli befizeti a finanszírozott számlát Roger számlájára

Előnyök

 • A vállalkozás pénzügyi stabilitásának megerősítése

  A számlákat 3 napon belül kifizetjük. Így nem kerül banki adósságba, illetve nem szükséges terveznie magas tartalékokkal vagy előlegekkel.

 • Előfinanszírozás

  A KIF egy egyszerű felhasználóbarát felület, ahol kiválaszthatja, hogy mely számlákat szeretné előfinanszírozni. Minden elektronikusan történik, így elkerülheti a felesleges papírmunkát.

 • Rugalmasság

  A szolgáltatást rendszeresen használhatja, szezonális ingadozások fedezésére, vagy akár csak egy számla finanszírozására. A használat gyakorisága csak Öntől függ. Optimalizálja a pénzforgalmat az Ön aktuális igényeihez igazítva.

 • Ár

  Az árat kamatlábként határozzák meg, amelynek maximális értéke havonta 0,49%. Az árat költségnek nevezik, amelyet mindig a finanszírozott összegből számítanak ki. Nincsenek rejtett díjak vagy kötelezettségvállalási jutalékok. Az online regisztráció a szolgáltatásra ingyenes.

 • Nincsenek korlátok

  Ön dönti el, hogy a szolgáltatást több százezer vagy akár több tízmillió Ft lejáratának lerövidítésére használja-e. A beszállítóinknak nincsenek korlátai.

A regisztráció folyamata

1. Bejelentkezés

Csak az azonosítóját és az e-mail címét adja meg, a többi információt automatikusan ellenőrzi az adatbázis, és azonnal kap egy jelszót az első bejelentkezéshez.

2. A személyazonosság ellenőrzése

Törvény írja elő, hogy a Rogernél egy felelős személy ellenőrizze a személyazonosságát a cég előtt az első finanszírozás során. A Roger értékesítési osztályáról felveszik Önnel a kapcsolatot telefonon.

3. Az kifizetés rövidítése

Válassza ki a számlákat a webes felületen előfinanszírozásra, és 3 napon belül a Roger a számla értékének 100%-át (mínusz a költségek) kifizeti Önnek.

A szolgáltatás nem kötelező érvényű regisztrációja

Kifli | Invoice Financing

Mgr. Ágnes Mrlíková
t: +36 30 246 7458
m: invoicefinancing@rogeras.com

Örömmel válaszolok minden kérdésére, és segítek regisztrálni a szolgáltatásra.

  Časté dotazy

  caste_dotazy

  Alza Invoice Financing („AIF“) je nový rychlý způsob sjednávání skont v rámci obchodního vztahu mezi vámi a společností Alza.cz a.s. pomocí jednoduchého a uživatelsky přívětivého rozhraní. AIF slouží k vaší občasné či pravidelné potřebě zlepšit si své provozní cash flow.

  Služba AIF vám zkrátí splatnost faktur přesně dle vašich potřeb. Jakmile provedete registraci do rozhraní AIF, stačí jen vybrat faktury k profinancování a peníze máte do 24 hodin. Díky pružnému a efektivnímu způsobu provozního financování můžete podnikat s větším klidem.

  Služba AIF je určena pro dodavatele Alza.cz, kteří mají zájem zkrátit splatnost svých faktur.

  Typickými uživateli AIF jsou:

  • Malé a střední společnosti, kterým dlouhé splatnosti faktur a nedostatek provozního kapitálu brání v rychlejším rozvoji podnikání.
  • Společnosti, jejichž podnikání podléhá sezónním výkyvům a dlouhodobé bankovní financování tak pro ně není výhodné.
  • Společnosti s krátkou finanční historií, kvůli které mají problém získat bankovní financování.

  Cena je stanovena jako úroková sazba ve výši maximálně 8,4 % p.a. z financované částky pohledávky. Například zkrácení splatnosti o 30 dní vás bude stát 0,7 % z financované částky. Při vysokých objemech fakturace může být cena i nižší. Cenu, kterou nazýváme diskontem, naleznete přímo v rozhraní v přehledu faktur.

  Do rozhraní AIF se můžete zdarma registrovat na této webové stránce. Samotná registrace je velmi rychlá a jednoduchá. Zvládnete ji do několika minut.
  Jak probíhá registrace do rozhraní Alza Invoice Financing, se můžete podívat na tomto krátkém videu.

  K registraci do rozhraní AIF musíte zadat IČO vaší společnosti, zvolit si přihlašovací email a mít u sebe mobilní telefon pro zaslání potvrzovacího kódu.

  Oproti bankovnímu faktoringu nemusíte garantovat žádný minimální objem fakturace. Službu můžete využívat pravidelně, k vykrytí sezónních výkyvů anebo jen k profinancování jedné faktury. Záleží jen na vás. Vše probíhá elektronicky, takže se vyhnete zbytečnému papírování.

  V rámci dodavatelsko-odběratelského vztahu může dojít k různým vratkám zboží či zápočtům. Odběratelé následně hradí svůj závazek s ohledem na hodnotu těchto zápočtů. Proto využíváme rezervy (obvykle) ve výši 25 % z hodnoty faktury.

  Zkrátit splatnost lze pouze u takových faktur, které byly zaslány přes EDI, a zároveň byly ze strany Alzy potvrzeny pozitivním COMDISEM. Takové faktury jsou zobrazeny v přehledu faktur rozhraní AIF a vy si jen vybíráte, u kterých chcete zkrátit splatnost a uvolnit pracovní kapitál.

  Pokud faktury v rozhraní nevidíte, je to z důvodu, že zatím nebyly potvrzeny pozitivním COMDISEM nebo byly z nějakého důvodu odmítnuty. Může se stát, že mezi odesláním faktury a potvrzením nastane časová prodleva. V takovém případě dochází ke zpracování faktury na straně Alzy a je potřeba vyčkat, až bude faktura potvrzena. Jestliže čekáte na pozitivní COMDIS déle než obvykle, obracejte se prosím na oddělení Administrativní podpory příjmu zboží Alzy, nikoliv na oddělení Finance - Účtárna.

  Stav svých faktur můžete sledovat přímo ve svém rozhraní pro EDI.

  Zkrátit splatnost si můžete jak při vystavení faktury, tak kdykoliv později. Minimální doba zkrácení splatnosti faktur je 14 dní.

  Financování lze uzpůsobit vašim potřebám. Využití AIF není spojeno s žádnými limity, paušály ani jinými skrytými poplatky. Můžete financovat faktury za stovky korun i faktury za několik miliónů.

  Modelový případ zaúčtování pohledávky financováné prostřednictvím AIF naleznete níže, případně si jej můžete stáhnout na tomto odkazu. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na financing@alza.cz nebo na tel.: +420 702 021 683.

  Alza Invoice Financing – předpoklady modelového příkladu:

  • Nominální hodnota pohledávky = 100.000 Kč
  • Financovaná částka 75 % = 75.000 Kč
  • Doplatek 25 % po úhradě Alzou = 25.000 Kč
  • Počet dní od financování do doby splatnosti na faktuře = 60 dní
  • Diskont odpovídající počtu dní výše = 1,4 % z financované částky (8,4/360*60)
  Účetní operaceÚčetDokladČástka
  Vystavení faktury na zákazníka311/602Faktura100 000,- Kč
  Výnos z postoupení (prodeje) pohledávky315/646Smlouva o postoupení98 950,- Kč
  Odpis pohledávky – daňově uznatelný dle § 24 odst.2 s)546/311Smlouva o postoupení98 950,- Kč
  Odpis pohledávky ve výši diskontu – daňově uznatelný dle § 24 odst.2 s)546/311 1 050,- Kč
  5. Úhrada za postoupenou pohledávku – do 3 dnů221/315Bankovní výpis73 950,- Kč
  Doplatek zbytku pohledávky po úhradě Alzou221/315Bankovní výpis25 000,- Kč

  Reklamační řád společnosti si můžete přečíst zde.

  Etický kodex společnosti si můžete přečíst zde.

  Informace o zpracování osobních udájů si můžete přečíst zde.

  Jak optimalizovat provozní finance?

  Série doporučení od našeho CEO přímo na váš e-mail.

  Provozní úvěr

  • Nevíte celkové náklady financování

  • Zvyšujete zadluženost podniku

  • Odvíjí se od bonity vaší společnosti

  • Platíte i když úvěr nečerpáte

  • Stanovena výše čerpání, navýšení je obtížné

  • Potřeba dokládat finanční výkazy

  • Časově a administrativně náročné

  • Schvalovací proces v půměru 2 měsíce

  Roger Platba

  • V průměru za 1,57 % z hodnoty faktury

  • Nezadlužujete se

  • Odvíjí se od bonity vašeho odběratele

  • Financujete, jen když potřebujete

  • Žádné limity ani skryté poplatky

  • Rychlá a jednoduchá registrace

  • Vše vyřešíte online

  • Schvalovací proces v průměru 24 hodin