Roger | Jednodušší finance

3E Invoice Financing

Zkrácení splatnosti faktur pro dodavatele 3E PROJEKT ve spolupráci s Rogerem

3E Invoice Financing

Zkrácení splatnosti faktur pro dodavatele 3E PROJEKT, a.s. ve spolupráci s Rogerem

Flexibilní vylepšení cash flow

Předem stanovený diskont

Online přes webové rozhraní

Co je 3E Invoice Financing?

3E Invoice Financing (IF) je rychlý způsob ke zkrácení splatnosti faktur, v rámci našeho obchodního vztahu, pomocí jednoduchého a uživatelsky přívětivého rozhraní. Službu jsme spustili v návaznosti na poptávku ze strany našich dodavatelů si občas či pravidelně zlepšit své provozní cash flow a předfinancovat pohledávky za 3E PROJEKT.

Faktoring od Rogera

Jak funguje služba IF?

Hlavním úkolem 3E Invoice Financing je financování obchodních toků mezi odběratelem a dodavatelem s cílem optimalizovat jejich pracovní kapitál. Obsluha probíhá jednoduše, pomocí uživatelsky přívětivého webového rozhraní.

 

Kdo provozuje IF?

Službu jsme pro vás připravili ve spolupráci s Platební institucí Roger, která pomáhá firmám optimalizovat pracovní kapitál. Zkrácení splatnosti faktur přes 3E Invoice Financing probíhá zcela automatizovaně, a to díky napojení na systémy pro elektronickou výměnu dokladů EDI. Roger provozuje IF prostřednictvím své 100 % vlastněné dceřiné společnosti Invoice Financing a vykonává svou činnost pod dohledem ČNB.

Jak probíhá financování přes IF?

1. Zaslání faktury

Vystavíte fakturu za dodané zboží a pošlete je společnosti 3E PROJEKT

2. Potvrzení faktury

Potvrzené faktury se načtou do rozhraní 3E Invoice Financing

3. Zkrácení splatnosti

Do 3 dnů dostanete zaplaceno 75 % z hodnoty faktury

4. Vypořádání

K datu splatnosti dostanete zbylých 25 %

Výhody

 • Posílení finanční stability vaší firmy

  Peníze za faktury dostanete do 3 dnů. Nemusíte se tak zadlužovat v bankách, operovat s vysokými rezervami nebo zálohami.

 • Nízká administrativa

  IF je jednoduché uživatelsky přívětivé rozhraní, kde si sami vyberete, jaké faktury chcete předfinancovat. Vše probíhá elektronicky, takže se vyhnete zbytečnému papírování.

 • Flexibilita

  Službu můžete využívat pravidelně, k vykrytí sezónních výkyvů nebo jen k profinancování jedné faktury. Frekvence využití záleží jen na vás. Optimalizaci cash flow provádíte přesně podle svých aktuálních potřeb.

 • Cena

  Stanovení podmínek financování reflektuje bonitu společnosti 3E PROJEKT, a.s. Konečnou cenu financování znáte vždy před samotným financováním. Cenu nazýváme diskontem a je vždy počítána z financované částky.

 • Žádné limity

  Je jen na vás, jestli se rozhodnete službu využít ke zkrácení splatnosti faktur za několik tisíc nebo desítek miliónů korun. Dodavatelé u nás nemají žádné limity.

Průběh registrace

1. První přihlášení

Zadáte pouze IČO a e-mail, ostatní informace se automaticky ověří z databáze a vy obratem obdržíte heslo pro první přihlášení.

2. Ověření totožnosti

Roger je před prvním financováním ze zákona povinen ověřit totožnost jednající osoby vaší společnosti, telefonicky se na vás obrátí obchodní oddělení Rogera.

3. Zkrácení splatnosti

75 % z hodnoty faktury k předfinancování máte na účtu do 3 dnů. Doplatek 25 % vám pošle Roger, jakmile uhradí 3E PROJEKT svůj závazek.

Mám zájem o více informací

Jan Kotek

Business Development Manager
t: +420 702 021 683
m: financing@3eprojekt.cz

Rád vám zodpovím veškeré dotazy týkající se splatnosti faktur. V Rogeru se starám o klienty využívající Invoice Financing.

a zkrácení splatnosti faktur na 3 dny …

Časté dotazy

caste_dotazy

3EInvoice Financing („IF“) je nový rychlý způsob sjednávání skont v rámci obchodního vztahu mezi vámi a společností Alza.cz a.s. pomocí jednoduchého a uživatelsky přívětivého rozhraní. IF slouží k vaší občasné či pravidelné potřebě zlepšit si své provozní cash flow.

Služba IF vám zkrátí splatnost faktur přesně dle vašich potřeb. Jakmile provedete registraci do rozhraní IF, stačí jen vybrat faktury k profinancování a peníze máte do 3 dnů. Díky pružnému a efektivnímu způsobu provozního financování můžete podnikat s větším klidem.

Služba IF je určena pro dodavatele 3E PROJEKT, kteří mají zájem zkrátit splatnost svých faktur.

Typickými uživateli IF jsou:

 • Malé a střední společnosti, kterým dlouhé splatnosti faktur a nedostatek provozního kapitálu brání v rychlejším rozvoji podnikání.
 • Společnosti, jejichž podnikání podléhá sezónním výkyvům a dlouhodobé bankovní financování tak pro ně není výhodné.
 • Společnosti s krátkou finanční historií, kvůli které mají problém získat bankovní financování.

Cena je stanovena jako úroková sazba z financované částky pohledávky. Cenu nazýváme diskontem a počítán vždy podle počtu dní zbývajících do splatnosti. Konečnou výši diskontu znáte předem přímo z rozhraní Mall Invoice Financing. 

Do rozhraní IF se můžete zdarma registrovat na této webové stránce. Samotná registrace je velmi rychlá a jednoduchá. Zvládnete ji do několika minut.
Jak probíhá registrace do rozhraní 3E Invoice Financing, se můžete podívat na tomto krátkém videu.

K registraci do rozhraní AIF musíte zadat IČO vaší společnosti, zvolit si přihlašovací email a mít u sebe mobilní telefon pro zaslání potvrzovacího kódu.

Oproti bankovnímu faktoringu nemusíte garantovat žádný minimální objem fakturace. Službu můžete využívat pravidelně, k vykrytí sezónních výkyvů anebo jen k profinancování jedné faktury. Záleží jen na vás. Vše probíhá elektronicky, takže se vyhnete zbytečnému papírování.

V rámci dodavatelsko-odběratelského vztahu může dojít k různým vratkám zboží či zápočtům. Odběratelé následně hradí svůj závazek s ohledem na hodnotu těchto zápočtů. Proto využíváme rezervy v podobě 25 % z hodnoty faktury.

Zkrátit splatnost lze pouze u takových faktur, které byly ze strany 3E PROJEKT zpracovány a validovány přes řešení Invoice Flow od GRiT. Takové faktury jsou zobrazeny v přehledu faktur rozhraní IF a vy si jen vybíráte, u kterých chcete zkrátit splatnost a uvolnit pracovní kapitál.

Pokud faktury v rozhraní nevidíte, je to z důvodu, že zatím nebyly potvrzeny ze strany 3E PROJEKT.

Zkrátit splatnost si můžete jak při vystavení faktury, tak kdykoliv později. Minimální doba zkrácení splatnosti faktur je 14 dní.

Financování lze uzpůsobit vašim potřebám. Využití IF není spojeno s žádnými limity, paušály ani jinými skrytými poplatky. Můžete financovat faktury za stovky korun i faktury za několik miliónů.

Modelový případ zaúčtování pohledávky financováné prostřednictvím IF naleznete níže, případně si jej můžete stáhnout na tomto odkazu. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na financing@3eprojekt.cz nebo na tel.: +420 702 021 683.

Reklamační řád společnosti si můžete přečíst zde.

Etický kodex společnosti si můžete přečíst zde.

Informace o zpracování osobních udájů si můžete přečíst zde.

Podnikatelský úvěr

 • Nevíte celkové náklady financování

 • Zvyšujete zadluženost podniku

 • Odvíjí se od bonity vaší společnosti

 • Platíte i když úvěr nečerpáte

 • Stanovena výše čerpání, navýšení je obtížné

 • Potřeba dokládat finanční výkazy

 • Časově a administrativně náročné

 • Schvalovací proces v půměru 2 měsíce

Roger Platba

 • V průměru za 1,93 % z hodnoty faktury

 • Nezadlužujete se

 • Odvíjí se od bonity vašeho odběratele

 • Financujete, jen když potřebujete

 • Žádné limity ani skryté poplatky

 • Rychlá a jednoduchá registrace

 • Vše vyřešíte online

 • Schvalovací proces v průměru 24 hodin