Roger | Jednodušší finance

NOTINO Invoice Financing

Zkrácení splatnosti faktur pro dodavatele NOTINO ve spolupráci s Rogerem

NOTINO Invoice Financing

Co je NOTINO Invoice Financing?

NOTINO Invoice Financing je rychlý nástroj ke zkrácení splatnosti faktur, obsluhovaný pomocí jednoduchého a uživatelsky přívětivého rozhraní. Neustále pracujeme na zlepšování služeb a zavádění nových technologií. V oblasti odběratelsko-dodavatelských vztahů je rostoucím trendem optimalizace provozních financí prostřednictvím financování dodavatelského řetězce. 

Jak pracovat v rozhraní Invoice Financing
Faktoring od Rogera

Jak NOTINO Invoice Financing funguje?

Hlavním úkolem služby NOTINO Invoice Financing je financování obchodních toků mezi odběratelem a dodavatelem s cílem optimalizovat jejich pracovní kapitál. Obsluha probíhá jednoduše, pomocí uživatelsky přívětivého webového rozhraní.

Kdo službu provozuje?

Službu zajišťuje Platební instituce Roger, která pomáhá firmám optimalizovat pracovní kapitál. Zkrácení splatnosti faktur službou Invoice Financing probíhá zcela automatizovaně, a to díky napojení na ERP systém NOTINO. Roger provozuje Invoice Financing prostřednictvím své 100% vlastněné dceřiné společnosti Invoice Financing s.r.o. a vykonává svou činnost pod dohledem ČNB.

Jak probíhá financování?

1. Zaslání faktury

Vystavíte fakturu za dodané zboží a služby

2. Potvrzení faktury

Potvrzené faktury se zobrazí v rozhraní NOTINO Invoice Financing

3. Zkrácení splatnosti

Do 3 pracovních dnů dostanete zaplaceno 75 % až 100 % z hodnoty faktury. K datu splatnosti dostanete zbývající část pohledávky

Výhody NOTINO Invoice Financing

 • Posílení finanční stability vaší firmy

  Peníze za faktury dostanete do 3 pracovních dnů. Nemusíte se tak zadlužovat v bankách, operovat s vysokými rezervami nebo zálohami.

 • Nízká administrativa

  Invoice Financing je jednoduché uživatelsky přívětivé rozhraní, kde si sami vyberete, jaké faktury chcete předfinancovat. Vše probíhá elektronicky, takže se vyhnete zbytečnému papírování.

 • Flexibilita

  Službu můžete využívat pravidelně, k vykrytí sezónních výkyvů nebo jen k profinancování jedné faktury. Frekvence využití záleží jen na vás. Optimalizaci cash flow provádíte přesně podle svých aktuálních potřeb.

 • Cena

  Konečnou cenu financování znáte vždy před samotným financováním přímo z rozhraní. Cenu nazýváme diskontem a je vždy počítána z financované částky.

 • Žádné limity

  Je jen na vás, jestli se rozhodnete službu využít ke zkrácení splatnosti faktur za několik tisíc nebo desítek miliónů korun. Dodavatelé u nás nemají žádné limity.

Průběh registrace

1. První přihlášení

Zadáte pouze IČO a e-mail, ostatní informace se automaticky ověří z databáze a vy obratem obdržíte heslo pro první přihlášení.

2. Ověření totožnosti

Roger je před prvním financováním ze zákona povinen ověřit totožnost jednající osoby vaší společnosti, telefonicky se na vás obrátí obchodní oddělení Rogera.

3. Zkrácení splatnosti

75 % až 100 % z hodnoty faktury k předfinancování máte na účtu do 3 dnů. Doplatek vám pošle Roger, jakmile uhradí NOTINO svůj závazek.

Mám zájem o více informací

Ondřej Machač

Key Account Manager
t: +420 776 134 846
m: invoicefinancing@roger.cz

Rád vám zodpovím veškeré dotazy týkající se splatnosti faktur. V Rogeru se starám o klienty využívající Invoice Financing.

a zkrácení splatnosti faktur na 3 pracovní dny …

Časté dotazy

caste_dotazy

NOTINO Invoice Financing je nový rychlý způsob sjednávání skont v rámci obchodního vztahu mezi vámi a společností NOTINO pomocí jednoduchého a uživatelsky přívětivého rozhraní. Služba slouží k vaší občasné či pravidelné potřebě zlepšit si své provozní cash flow.

Služba vám zkrátí splatnost faktur přesně dle vašich potřeb. Jakmile provedete registraci do rozhraní, stačí jen vybrat faktury k profinancování a peníze máte do 3 pracovních dnů hodin. Díky pružnému a efektivnímu způsobu provozního financování můžete podnikat s větším klidem.

Služba je určena pro dodavatele NOTINO, kteří mají zájem zkrátit splatnost svých faktur.

Typickými uživateli jsou:

 • Malé a střední společnosti, kterým dlouhé splatnosti faktur a nedostatek provozního kapitálu brání v rychlejším rozvoji podnikání.
 • Společnosti, jejichž podnikání podléhá sezónním výkyvům a dlouhodobé bankovní financování tak pro ně není výhodné.
 • Společnosti s krátkou finanční historií, kvůli které mají problém získat bankovní financování.

Konečnou cenu financování znáte vždy před samotným financováním přímo z rozhraní. Cenu nazýváme diskontem a je vždy počítána z financované částky.

Do rozhraní se můžete zdarma registrovat na této webové stránce. Samotná registrace je velmi rychlá a jednoduchá. Zvládnete ji do několika minut.

K registraci do rozhraní NOTINO Invoice Financing musíte zadat IČO vaší společnosti, zvolit si přihlašovací email a mít u sebe mobilní telefon pro zaslání potvrzovacího kódu.

Oproti bankovnímu faktoringu nemusíte garantovat žádný minimální objem fakturace. Službu můžete využívat pravidelně, k vykrytí sezónních výkyvů anebo jen k profinancování jedné faktury. Záleží jen na vás. Vše probíhá elektronicky, takže se vyhnete zbytečnému papírování.

Zkrátit splatnost lze pouze u takových faktur, které byly zaslány standardní cestou do NOTINO, a zároveň byly potvrzeny. Takové faktury jsou zobrazeny v přehledu faktur rozhraní Invoice Financing a vy si jen vybíráte, u kterých chcete zkrátit splatnost a uvolnit pracovní kapitál.

Pokud faktury v rozhraní nevidíte, je to z důvodu, že zatím nebyly potvrzeny odběratelem nebo byly z nějakého důvodu odmítnuty. Může se stát, že mezi odesláním faktury a potvrzením nastane časová prodleva. V takovém případě dochází ke zpracování faktury na straně NOTINO a je potřeba vyčkat, až bude faktura potvrzena. Jestliže čekáte na potvrzení déle než obvykle, obracejte se prosím na invoicefinancing@roger.cz.

Zkrátit splatnost si můžete jak při vystavení faktury, tak kdykoliv později. Minimální doba zkrácení splatnosti faktur je 14 dní.

Financování lze uzpůsobit vašim potřebám. Využití služby není spojeno s žádnými limity, paušály ani jinými skrytými poplatky. Můžete financovat faktury za stovky korun i faktury za několik miliónů.

Modelový případ zaúčtování pohledávky financované prostřednictvím služby NOTINO Invoice Financing naleznete níže, případně si jej můžete stáhnout na tomto odkazu. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na invoicefinancing@roger.cz

Invoice Financing – předpoklady modelového příkladu:

 • Nominální hodnota pohledávky = 100.000 Kč
 • Financovaná částka 75 % = 75.000 Kč
 • Doplatek 25 % po úhradě NOTINO = 25.000 Kč
 • Počet dní od financování do doby splatnosti na faktuře = 60 dní
 • Diskont = 2,99 % p.a. + 3,94 % p.a. (2M PRIBOR k 3.1.2022) = 6,93 % p.a. z financované částky
Účetní operaceÚčetDokladČástka
Vystavení faktury na zákazníka311/602Faktura100 000,- Kč
Výnos z postoupení (prodeje) pohledávky315/646Smlouva o postoupení98 950,- Kč
Odpis pohledávky – daňově uznatelný dle § 24 odst.2 s)546/311Smlouva o postoupení98 950,- Kč
Odpis pohledávky ve výši diskontu – daňově uznatelný dle § 24 odst.2 s)546/311 1 050,- Kč
Úhrada za postoupenou pohledávku – do 3 dnů221/315Bankovní výpis73 950,- Kč
Doplatek zbytku pohledávky po úhradě NOTINO221/315Bankovní výpis25 000,- Kč

Informace o zpracování osobních udájů si můžete přečíst zde.

Podnikatelský úvěr

 • Nevíte celkové náklady financování

 • Zvyšujete zadluženost podniku

 • Odvíjí se od bonity vaší společnosti

 • Platíte i když úvěr nečerpáte

 • Stanovena výše čerpání, navýšení je obtížné

 • Potřeba dokládat finanční výkazy

 • Časově a administrativně náročné

 • Schvalovací proces v půměru 2 měsíce

Roger Platba

 • V průměru za 1,93 % z hodnoty faktury

 • Nezadlužujete se

 • Odvíjí se od bonity vašeho odběratele

 • Financujete, jen když potřebujete

 • Žádné limity ani skryté poplatky

 • Rychlá a jednoduchá registrace

 • Vše vyřešíte online

 • Schvalovací proces v průměru 24 hodin