Roger | Jednodušší finance

Zkrácení splatnosti faktur

Díky spolupráci Platební instituce Roger a Rohlik.cz si můžete zkrátit splatnost faktur na 3 dny

Zkrácení splatnosti faktur

Díky spolupráci Platební instituce Roger a Rohlik.cz si můžete zkrátit splatnost faktur na 3 dny

Fakturu nahrajete do ORiON EDI nebo nám ji pošlete emailem​

Do 3 dnů získáte 75 % hodnoty faktury

Po zaplacení odběratelem získáte zbylých 25 %

Jak Roger Platba funguje

Propojením firem s investory Roger zkracuje splatnosti faktur na 3 dny. Financování je možné díky licencované investiční platformě, na které aktuálně působí více než 1000 nezávislých investorů. Ti formou aukce soutěží o vámi vystavené faktury s dlouhou splatností. Vše probíhá online a bez nutnosti garance minimálních objemů.

Nedělejte si starosti s výkyvy v cash flow a plně se soustřeďte na rozvoj vašeho podnikání

Zašlete nám faktury

Vyberte faktury k profinancování a zašlete je Rogerovi.

Výběr faktur pro faktoring
Faktoring od Rogera

Investoři soutěží o vaši fakturu

Investoři na aukčním portálu soutěží o profinancování 75 % z vaší faktury. Garantujeme, že Vaši pohledávku profinancuje ten, který nabídne nejnižší úrok.

Pošleme vám peníze

Do 3 dnů obdržíte financování ve výši 75 % z faktury.
Zbylých 25 %vám zašleme po zaplacení odběratelem.

Peníze na účtu faktoring

Výhody

 • Integrace s EDI fakturací

  Služba je plně digitalizovaná a napojená na EDI fakturaci. S používáním Roger Platby je tedy spojená minimální administrativa.

 • Dobré vztahy s odběratelem

  Díky optimalizaci cash flow dokážete pružněji reagovat na poptávku odběratele. Do vašeho obchodního vztahu nevstupujeme a nezatěžujeme odběratele zbytečnými dotazy a administrativou.

 • Získáte nezávislost

  Sami si vyberete, u které faktury a kdy chcete zkrátit splatnost. Můžete tak optimalizovat cash flow přesně podle svých potřeb.

Cena financování od Rogera

Uvedená cena je váženým průměrem. Konkrétní nabídka se může lišit na základě velikosti fakturace, doby splatnosti, odběratele a využívání fakturace ve formátu EDI.

Hodnota faktury

Doba splatnosti

dnů

Na úrocích zaplatíte

572

Administrativní poplatek

1 000

Celkem zaplatím

1 572

Zkrátíme vám splatnost faktur na 3 dny za:
1,57 % z faktury

Spokojení klienti

„Nejvíce na Rogerovi oceňujeme flexibilitu, kterou nám financování poskytuje. Kdykoliv potřebujeme, můžeme si vykrýt výkyv v cash flow. Získané peníze nám umožnily další nákup zboží a rozšíření spolupráce s novými obchodními partnery.“

Michal a Kristýná Valentovi

Health academy s.r.o.
Logo Roger transparentní

Využití ORiON EDI pro fakturaci

Logo Roger transparentní

Spolupráce s velkými odběrateli

Logo Roger transparentní

Lepší vztahy

s obchodními partnery

„Nejvíce na Rogerovi oceňujeme především flexibilitu, kterou nám financování poskytuje. Kdykoliv potřebujeme, můžeme si vykrýt výkyv v cashflow. Získané peníze nám umožnily další nákup zboží a rozšíření spolupráce i s dalšími e-shopy.“

Michal Kristýná Valentovi

Health academy s.r.o.
Integrace v EDI fakturaci

Faktury za velkými odběrateli

Lepší spolupráce 

s  řetězci

Logo Roger transparentní

Mám zájem o více informací

Jan Kotek

Business Development Manager
t: +420 702 021 683
m: rohlik@roger.cz

Rád vám zodpovím veškeré dotazy týkající se zkrácení splatnosti faktur. V Rogeru se starám o klienty dodávající do Rohlik.cz.

Peníze do 3 dnů

Časté dotazy

caste_dotazy

Rogera Platba vám zkrátí splatnost faktur na 3 dny. Díky pružnému a efektivnímu způsob provozního financování můžete podnikat s větším klidem. Získáte 75 % z hodnoty vaší faktury do 3 dnů od jejího vystavení a zbylých 25 % po zaplacení odběratelem. Financování je založeno na postoupení pohledávky z obchodního styku.

Oproti bankovnímu faktoringu nám nemusíte garantovat žádný minimální objem fakturace ani počet odběratelů. Postupujete jednotlivé faktury, nebo balíky faktur, tak jak vám to vyhovuje. Zároveň vše probíhá elektronicky, takže se vyhnete zbytečnému papírování.

Roger Platba je určena pro firmy, které dodávají velkému bonitnímu odběrateli s obratem nad 250 milionů korun a omezuje je dlouhá splatnost.

Mezi našimi zákazníky jsou:

 • společnosti, kterým dlouhé splatnosti faktur a nedostatek provozního kapitálu brání rozvoji
 • společnosti, jejichž podnikání podléhá sezónním výkyvům, a dlouhodobé bankovní financování tak pro ně není výhodné
 • Společnosti s inovativním obchodním modelem, ale krátkou historií, které kvůli tomu mají problém získat bankovní financování.
 • dodavatelé do velkých e-shopů a hypermarketů,
 • mladé společnosti s inovativním obchodním modelem

Celkové náklady financování se pohybují v rozmezí 1,5 – 2 % z hodnoty faktury.

 

Cena financování závisí na hodnotě faktur a profilu odběratele. S Platbou od Rogera vždy předem víte, kolik zaplatíte a nesetkáte se s žádnými skrytými poplatky. Registrace a zadávání faktur je zdarma. Platíte až za skutečné financování, které si nastavíte tak, aby vám plně vyhovovalo.

Registrace probíhá ve dvou krocích:
Po odeslání kontaktního formuláře vám do 24 hodin zavoláme, zeptáme se na vaše odběratele a zadáme je k prověření našemu riskovému oddělení. Poté pro vás připravíme cenovou nabídku a v případě potřeby sjednáme osobní schůzku.

Poté, co vaše odběratele prověříme, zašleme vám odkaz na online registraci, která vám zabere 9 minut. Budete k ní potřebovat pouze 2 doklady a doklad o vedení účtu vašeho účtu (výpis nebo smlouva o vedení). Smlouvu samozřejmě můžete podepsat i na osobní schůzce.

Kromě běžných osobních a obchodních údajů nám stačí:

 • IČ odběratelů, jejichž závazky potřebujete financovat
 • kopie OP a jednoho dalšího dokladu
 • výpis z účtu, ze kterého nám pošlete 1 Kč
 • schválení Obchodních podmínek formou SMS

Samotná registrace je velmi rychlá a jednoduchá. S přichystanými doklady ji zvládnete za 9 minut. Odkaz k registraci společně s cenovou nabídkou vám pošleme hned poté, co prověříme vašeho odběratele.

Faktury financované Platbou od Rogera musí být za bonitním a velkým odběratelem. Ten je zde v pozici dlužníka a jeho bonita určuje bonitu pohledávky. Každého odběratele a fakturu posuzujeme individuálně.

Základní kritéria hodnocení odběratele:

 • Rating minimálně B podle služby Lustrator ratingové společnosti Bisnode ČR, a.s.
 • Obrat minimálně 250 milionů Kč.
 • Průhledná vlastnická struktura.
 • Sídlo v rámci EU.
 • Nesmí mít délku splatnosti závazku delší než 120 dní.
 • Neplatí závazky déle než 15 dní po splatnosti.
 • Musí mít čistý insolvenční rejstřík.
 • Nesmí být předlužený – závazky nepřesahují aktiva.

Prvních 60 dní po datu splatnosti ve spolupráci s vámi komunikujeme s odběratelem a snažíme se problém vyřešit. Pokud v této době nedojde k úhradě, pak:

 • Pokud je pohledávka pojištěná a odběratel 60 dnů po splatnosti nezaplatí, dohodneme se na přihlášení k pojistnému plnění.
 • V případě, že pohledávka pojištěna není, dojde ke zpětvzetí dané pohledávky (tzv. regresní faktoring) a financovanou částku budete muset investorovi vrátit. V případě potřeby se dohodneme na splátkovém kalendáři.

Odběratel platí na sběrný účet Platby od Rogera registrovaný u ČNB. Číslo sběrného účtu musí být vždy uvedeno na faktuře. Poté co odběratel zaplatí fakturu na sběrný účet, platbu do 24h vypořádáme a přepošleme na váš účet. Odběratel tedy platí na jeden účet, který není třeba měnit. A to ani v případě, kdy financování zrovna nepotřebujete. Postaráme se o správu pohledávek a peníze vám vždy ihned přepošleme.

Máme vlastní platformu, na které soutěží investoři o vystavené pohledávky. Investorem jsou fyzické osoby i investiční fondy. Veškeré citlivé informace jsou v aukci automaticky skryté. Financuje investor s nejnižším nabídnutým úrokem, což snižuje konečnou cenu služby pro vás.

Zkracujeme splatnost faktur na základě toho, kdo je váš odběratel. Vy musíte mít čistou vlastnickou strukturu, nemít exekuce a nebýt v insolvenčním řízení. Krátká doba fungovaní tedy není problémem pro financování Platbou od Rogera.

S Roger Platbou je jen na vás, které faktury necháte profinancovat, na rozdíl od bankovního faktoringu, kde jste často nuceni podstoupit veškeré pohledávky za jednotlivými odběrateli.

Malé firmy nemusí dosáhnout na bankovní faktoring. My vás hodnotíme podle velikosti vašeho odběratele. Celý proces financování je velmi jednoduchý. Registrace do systému je možná online během několika minut, bez nutnosti měnit bankovní účet.

Například financování faktury za 100.000 Kč se splatností 52 dní (průměr v ČR) vás může stát 1570 Kč bez DPH (cena se odvíjí od aktuální situace na trhu, ale dlouhodobý vážený průměr je 1.57 % z hodnoty faktury).

Orientační cenu za financování vaší faktury si můžete spočítat na naší kalkulačce.

V mnoha odvětvích často dochází v rámci dodavatelsko-odběratelského vztahu k různým vratkám zboží či zápočtům. Odběratelé následně hradí svůj závazek s ohledem na hodnotu těchto zápočtů. Proto využíváme rezervy v podobě 25 % z hodnoty faktury. Rizikovější pohledávky jsou pojištěné právě do výše 75 % hodnoty, čímž chráníme prostředky vás i investorů.

Zkrátit splatnost na 3 dny dokážeme u faktur se splatností 14 dní a delší, ovšem z naší zkušenosti je pro klienty z obchodního hlediska výhodné Platbu využít při splatnostech nad 21 dní.

Ano, počet faktur poslaných do aukce je prakticky neomezený. Je jen na vás, které faktury k profinancování si vyberete. Minimální financovaná částka je 25 000 Kč (1000 euro).

Žádná citlivá data o zboží ani službách nezveřejňujeme. Na platformě je viditelné jen IČO odběratele, celková cena faktury a data vystavení a splatnosti. Jako platební instituce regulovaná ČNB pečlivě chráníme vaše obchodní tajemství. Nikdo tak neuvidí vaše jednotkové ceny nebo objednaná množství produktů.

S fakturami po splatnosti vám bohužel zatím pomoct neumíme. Momentálně zkoušíme spolupráci se partnery, kteří by uměli profesionálně vyřešit i tento problém.

Platba od Rogera se přizpůsobí vám. Díky financování prostřednictvím naší platformy a minimální administrativní zátěži lze financování uzpůsobit vašim potřebám. Využití platby od Rogera není spojeno s žádnými limity, paušály ani jinými skrytými poplatky. Financujeme už od 25000 Kč (i v souhrnu za více faktur).

Ano, financujeme i faktury vystavené za odběrateli v rámci EU. Není pro nás ani problém, profinancovat vám faktury v jiné měně. Zároveň faktury za zahraničními odběrateli vždy pojišťujeme.

Zálohovou, neboli proforma fakturu, financovat nelze. Jedná se o dokument týkající se množství a ceny, který zasílá dodavatel odběrateli před dodáním služeb nebo zboží. Pomocí Platby od Rogera lze financovat pouze dodávky zboží či služeb, které již proběhly.

O tom, zda bude faktura pojištěna či nikoliv rozhoduje oddělení risku společnosti Roger. O této skutečnosti budete informováni společně s nabídkou financování ještě před uzavřením spolupráce.

Postup účtování a zdanění postoupených pohledávek si můžete přečíst zde.

Reklamační řád společnosti si můžete přečíst zde.

Etický kodex společnosti si můžete přečíst zde.

Informace o zpracování osobních udájů si můžete přečíst zde.

Podnikatelský úvěr

 • Nevíte celkové náklady financování

 • Zvyšujete zadluženost podniku

 • Odvíjí se od bonity vaší společnosti

 • Platíte i když úvěr nečerpáte

 • Stanovena výše čerpání, navýšení je obtížné

 • Potřeba dokládat finanční výkazy

 • Časově a administrativně náročné

 • Schvalovací proces v půměru 2 měsíce

Roger Platba

 • V průměru za 1,93 % z hodnoty faktury

 • Nezadlužujete se

 • Odvíjí se od bonity vašeho odběratele

 • Financujete, jen když potřebujete

 • Žádné limity ani skryté poplatky

 • Rychlá a jednoduchá registrace

 • Vše vyřešíte online

 • Schvalovací proces v průměru 24 hodin