Roger | Jednodušší finance

Nová aplikace Plus – Přímé platby usnadňuje investorům platby za aukce


Platební instituce Roger spustila 10. 10. 2022 novou mobilní aplikaci s názvem Plus – Přímé platby, která zjednodušuje a urychluje platby za vyhrané aukce. Aplikace umožňuje přímé propojení bankovních účtu mezi odesílatelem a příjemcem platby.

V praxi tedy investor připojí svůj bankovní účet do aplikace a Roger připraví platbu.  S každou vyhranou aukcí investor obdrží notifikaci, přes kterou se dostane do aplikace, odkud může iniciovanou platbu rovnou odeslat. Platbu následně autorizuje jakýmkoliv způsobem, na který je zvyklý, ať už otiskem prstu či heslem.Samotná autorizace je stejně jednoduchá, jako platba kartou, oproti kartám ale Plus – Přímé platby nemá k penězům žádný přístup ani je nepřeposílá. Aplikace pouze připraví okamžitou platbu a vše uživatel pak posílá peníze přímo z účtu na účet,” vysvětluje hlavní ekonom Rogera Dominik Stroukal.

 

Platbu přes aplikaci je nutné zapnout v investorském rozhraní

V aktuální verzi je aplikace dostupná pro zařízení s operačním systémem Android a je možné ji stáhnout prostřednictvím služby Google Play. Investor se zaregistruje pomocí telefonního čísla a propojí aplikaci se svým bankovním účtem. 

 

Aby vše fungovalo jak má, je nutné zapnout platbu přes aplikaci Plus – Přímé platby v investorském profilu ve webovém rozhraní Roger Aukce. Při prvním zapnutí platební metody se uživateli zobrazí párovací kód, který je potřeba zadat do aplikace Plus. Jakmile tímto způsobem investor propojí svůj účet s aplikací, Plus bude plně připraveno pro využívání. 

 

Na českém trhu se jedná o jednu z prvních aplikací na principu PSD2

Fintechu Roger se v roce 2020 jako třetí nebankovní společnosti v ČR podařilo získat PSD2 licenci, kterou uděluje Česká národní banka. Jako jeden z prvních na českém trhu tak může ve spolupráci s účetními softwary nabízet řešení automatického párování a zadávání plateb. Na principu PSD2 funguje i platební metoda Plus. “Skutečného využití PSD2 k platbám tak, jak směrnice Evropské komise před lety zamýšlela, je jako šafránu. Jsme rádi, že naši investoři můžou být mezi úplně prvními, kdo si přímé platby pomocí PSD2 můžou vyzkoušet,” uzavírá Stroukal.

 

V současné verzi Plus je možné do aplikace připojit bankovní účty vedené u 3 českých bank, které mají prostředí pro PSD2 připravené nejlépe – Komerční banky, Air Bank a Fio banky. Ostatní se rychle přidávají a postupně bude probíhat rozšiřování možnosti propojit aplikaci Plus – Přímé platby s bankovními účty dalších bank.

 

Investice do faktur přes Roger Aukce

Platební instituce Roger je P2P platforma – spojuje investory a společnosti, které trápí dlouhé splatnosti faktur. Za 9 let existence profinancovala více než 14 miliard korun. 

 

V roce 2022 se Roger zaměřil především na inovace pro investory. Jednou z novinek je investiční automat, který automaticky biduje za investora. Stačí si v něm nastavit parametry podle vlastních požadavků, na základě kterých automat vybírá aukce a zadává nabídky. Další novinkou je dělení faktur do aukcí s maximální nominální výškou 75 tisíc korun nebo 3 tisíce eur. Fintech totiž na platformě dlouhodobě pozoroval dvojnásobný počet bidů u aukcí s nižšími částkami. Změna přinesla více příležitostí pro širší okruh investorů. 

 

Vyšší úrokové sazby tlačí na postupné zdražování úvěrů lidem i firmám. Když se nedaří tradičnímu financování, získávají na důležitosti alternativy. Aktuálně poptávka po zkracování dlouhých splatností faktur roste. Investoři mohou krátkodobě a konzervativně uložit své volné prostředky do aukcí na platformě Roger. Průměrný výnos se na konci září pohyboval u korunových aukcí na hladině 8,98 % p.a., u eurových aukcí na 6,29 % p.a.

Podnikatelský úvěr

 • Nevíte celkové náklady financování

 • Zvyšujete zadluženost podniku

 • Odvíjí se od bonity vaší společnosti

 • Platíte i když úvěr nečerpáte

 • Stanovena výše čerpání, navýšení je obtížné

 • Potřeba dokládat finanční výkazy

 • Časově a administrativně náročné

 • Schvalovací proces v půměru 2 měsíce

Roger Platba

 • V průměru za 1,93 % z hodnoty faktury

 • Nezadlužujete se

 • Odvíjí se od bonity vašeho odběratele

 • Financujete, jen když potřebujete

 • Žádné limity ani skryté poplatky

 • Rychlá a jednoduchá registrace

 • Vše vyřešíte online

 • Schvalovací proces v průměru 24 hodin