Roger a.s. | Jednodušší finance

Příběh společnosti AQ Import

O společnosti

Společnost AQ byla založena v roce 1995, kdy se zaměřila na vývoj a výrobu kvalitních reprosoustav vyráběných kompletně v České republice, prodávaných pod vlastní značkou AQ – Acoustique Quality.

 

V roce 2012 majitelé založili firmu AQ import trading, specializující se na obchod se spotřební elektronikou světových značek převážně ze západních států Evropy a z Číny. Dovoz zboží z Číny nabízí vyšší marže s dlouhou obrátkou zboží. Spolupráce s Evropou má výhodu v rychlejší obrátce zboží, avšak za cenu nižší marže.

Způsob využití Roger Platby

AQ import trading dodává do e-shopů a prodejen českých a slovenských leadrů v oblasti e-commerce a elektroniky, jako jsou Alza.cz, Datart, Internet Mall, CZC.cz nebo Electro World. Tyto společnosti mají často dlouhé splatnosti faktur, které jim způsobují problémy s cashflow. Proto se rozhodli hledat řešení, které by finanční toky stabilizovalo.

 

Za dvacet pět let své existence vyrostla firma tak, že využívá financování z více různých zdrojů. Bankovní produkty, které AQ využívá jsou revolvingové a investiční úvěry od Komerční banky a kontokorent na financování zásob od Oberbank.

 

Od Komerční banky AQ také využívala pět let faktoring, ale rozhodla se vyměnit tuto službu za Platbu od Rogera. Motivem byly zdlouhavé schvalovací procesy a omezená výše limitů úvěru. Pro konkrétní porovnání faktoringu od Komerční banky a Platby od Rogera navštivte podrobně zpracovanou studii.

Hlavní informace

  • Integrace v systému ORiON EDI
  • Faktury za velkými e-commerce odběratel
  • Kombinace bankovních i alternativních produktů financování

Benefity zkrácení splatností faktur

AQ momentálně pro své provozní financování využívá kombinaci několika finančních služeb, které dohromady dokáží pokrýt jejich potřeby. Nadále spolupracují s Komerční bankou, kde se ale rozhodli přestat využívat jejich faktoring. Ten nahradili Platbou od Rogera, která jim poskytuje potřebnou flexibilitu. 

 

Od března 2019 Platba od Rogera financuje faktury devíti jejich odběratelům. AQ navíc využívá ORiON EDI od naší partnerské společnosti GRiT, což přináší menší administrativní náročnost, větší flexibilitu a tím pádem i nižší administrativní poplatek.

Zaujal vás příběh společnosti AQ Import? Přidejte se i vy k více než 400 spokojeným klientům Roger Platby a získejte prostředky na rozvoj vašeho podnikání.