Roger | Jednodušší finance

Dodavatelé Rohlik.cz dostanou díky nové službě zaplaceno již za 3 dny, pomůže to jejich rozvoji

Online supermarket Rohlik.cz ve spolupráci s Platební institucí Roger nabízí svým dodavatelům proplacení faktur do tří dnů. Běžně se splatnosti faktur u prodejců FMCG pohybují ve výši až třiceti dnů, což brání především malým a středním výrobcům v rozvoji. Kvůli tomu se tak často stávají nedobrovolně závislými na odběrateli. Rohlik.cz chce tímto krokem umožnit výrobcům kvalitních potravin prosadit se, a udělat tyto produkty dostupnější.


Problém dlouhých splatností může být pro menší firmy likvidační

V běžném maloobchodě trápí většinu dodavatelů dlouhá splatnost faktur bez ohledu na jejich velikost. Velké firmy platby s dlouhou splatností či po splatnosti snáší lépe a na jejich chodu se to výrazněji neprojevuje. U malých a středních firem je však splatnost často klíčová a v situaci, kdy na platbu čekají šedesát dní a déle, se tak stávají rukojmími odběratele, trpí nedostatkem pracovního kapitálu a cash flow a jsou nuceni omezit svoji produkci. Rohlik.cz ve snaze zrychlit finanční toky ke svým dodavatelům nabízí možnost využít Platbu od faktoringové společnosti Roger.


„Nechceme naše dodavatele omezovat a zavazovat dlouhými splatnostmi, my chceme být jejich partnery a tím, kdo jim pomáhá. Naše průměrná splatnost je 30 dní a tu už bohužel nejsme schopni zkrátit vzhledem ke složitosti a k době obratu zboží. Jsme tedy rádi, že můžeme nabídnout řešení, díky kterému naši dodavatelé nebudou potřebovat provozní úvěr nebo kontokorent,“ vysvětluje motivaci zavedení řešení od Rogera Tomáš Čupr, CEO Rohlik.cz.


Novou službou odboural Rohlik.cz další bariéru, která mohla malým dodavatelům zabránit nabízet své zboží ve velkých objemech. Srovnává tak podmínky malých a velkých výrobců. Z toho budou profitovat i koncoví zákazníci, kterým se zásluhou navýšení počtu malých a středních dodavatelů rozšíří výběr lokálních produktů, často v bio a farmářské kvalitě.

Rohlík, Roger a financování dodavatelského řetězce

Implementace je opravdu jednoduchá

Malé a střední firmy si díky službě mohou optimalizovat výkyvy v cashflow tím, že si samy zvolí, které faktury a kdy chtějí profinancovat. Mohou tak peníze za jimi vybranou fakturu dostat už do 3 dnů od jejího vystavení. Uhrazení faktury probíhá ve zrychleném režimu a vše od registrace až po platbu vyřídí klient elektronicky. Vzhledem k tomu, že je financování možné využít i u faktur zasílaných prostřednictvím EDI, je celý proces jednoduchý, rychlý a levný.


Roger jako jediná platební instituce umí číst elektronickou výměnu dokladů díky partnerství s největším poskytovatelem EDI v ČR, společností GRiT. Do tří dnů od výběru faktury obdrží dodavatel 75 % z její hodnoty, zbylých 25 % pak v původně stanoveném datu splatnosti faktury. Průměrný roční úrok financování faktur na platformě Roger za první pololetí 2019 skončil na hodnotě 3,6 % p.a. Oproti tomu průměrný korporátní úrok u provozních úvěrů do 7,5 milionu korun za stejné období činí 4,6 % za rok.


 „Jsme moc rádi, že můžeme být součástí růstu Rohlíku, kterému se daří odlišit od tradičních prodejců potravin. Naším cílem je pomáhat malým a středním firmám, které jsou zdravé, ale výpadky v cash flow řeší nejčastěji. Těší nás, že Rohlik.cz vidí výhody naší platformy a rozhodl se ji zpřístupnit svým dodavatelům,“ uvedl Adam Šoukal, CEO Platební instituce Roger a.s. Platební instituce Roger v dubnu roku 2019 úspěšně implementovala podobnou službu pro e-commerce lídra Alza.cz pod názvem Alza Invoice Financing. (18.9.2019)


Od roku 2013 spojuje Roger investory se společnostmi a nabízí službu faktoring. Posláním Rogera je, aby si podnikatelé nemuseli dělat starosti s dlouhými splatnostmi, měli dostatečné cash flow a mohli se soustředit na rozvoj svého podnikání. To je možné díky unikátní a Českou národní bankou licencované investiční platformě.

Podnikatelský úvěr

 • Nevíte celkové náklady financování

 • Zvyšujete zadluženost podniku

 • Odvíjí se od bonity vaší společnosti

 • Platíte i když úvěr nečerpáte

 • Stanovena výše čerpání, navýšení je obtížné

 • Potřeba dokládat finanční výkazy

 • Časově a administrativně náročné

 • Schvalovací proces v půměru 2 měsíce

Roger Platba

 • V průměru za 1,93 % z hodnoty faktury

 • Nezadlužujete se

 • Odvíjí se od bonity vašeho odběratele

 • Financujete, jen když potřebujete

 • Žádné limity ani skryté poplatky

 • Rychlá a jednoduchá registrace

 • Vše vyřešíte online

 • Schvalovací proces v průměru 24 hodin